Я і мої права Друк e-mail

20 листопада 2014 року світова спільнота відзначила 25 – річчя підписання Конвенції ООН про права дитини.

Конвенція ООН про права дитини – міжнародний правовий документ, що визначає права дітей, був прийнятий резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу. Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 р.( в перший рік Незалежності України) і з цього часу є частиною національного законодавства.

Кожного року 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини.

Діти – дзеркало держави, вони її майбутнє. Кожна країна має забезпечувати гідне життя та здоровий розвиток дітей – своїх маленьких громадян.

В рамках оголошеного місячника Правових знань в  приміщенні бібліотеки МШВ № 1 бібліотекарем Пляшко В.О. Дубровицької ЦСПШБ з учнями 2 класу  ЗОШ № 1 був проведений бібліотечний урок « Я і мої права».

Метою уроку було:{jcomments on}

- познайомити учнів зі змістом основних статтей Загальної Декларації прав людини, Конвенції про права дитини, Конституції України;

- допомогти запам’ятати основні поняття, розвивати пам’ять, мову, вміння класифікувати й узагальнювати почуте;

- довести учням, що в основі документів про права дитини лежать головні потреби всіх людей.

Для дітей були підготовленні  в доступній формі повідомлення про ряд важливих документів з прав дитини (Декларація прав людини, Конвенція прав дитини, КонституціяУкраїни, закон України « Про охорону дитинства»).Учні переглянули слайд – презентацію « Я і мої права», мутфільм ( за мотивами української народної казки «Солом’яний бичок»), проводилася вікторина «З героями казок статтями Конвенції», була оформлена книжкова виставка на правову тематику.

Конвенція визнає, що дитині для повного  та гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння, дитина має бути повністю підготовлена до самостійного життя в суспільстві та вихована в дусі ідеалів, проголошених у статусі ООН, і, особливо,  в мирі, гідності, свободі, рівності та солідарності.

Бліотекар МШВ № 1 Дубровицької ЦСПШБ Пляшко В.О.