Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2015! Друк e-mail

Щороку, в дні весняних канікул школярів, у бібліотеках проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято із дуже давніми традиціями було започатковане ще у 1943 році  дитячим письменником

Л. Кассілемпідназвою“Книжковііменини”, івже72 рокинесерадістьчитання, спілкуваннязтворцямикниги, розширюєтвійкругозір.

Всеукраїнський тиждень дитячого читання – свято для тих, хто творить книгу і хто любить читати, свято письменників і видавців, бібліотекарів і юних читачів.

Днем Автора розпочався Всеукраїнський тиждень дитячого читання в бібліотеці МШВ № 1 Дубровицької ЦСПШБ 24 березня 2015 року.

В гості до читачів початкових класів – учнів 2 класу Дубровицької ЗОШ I-IIIступенів № 1 завітав письменник Рівненщини Роман Степанович Демчук, член Національної спілки письменників.

Діти з неприхованим інтересом слухали уривки з його нових віршованих творів: “Дивошкола”, “Техніка для Петрика”, “Весела оселя”, “Груші для Хрюші” та інших. Продовж усієї зустрічі було жваве спілкування автора книг та дітей. Новинки дитячого літературного світу не залишили байдужими жодного слухача. А як цікаво декламувались поезії, вміщені в книгах і юними користувачами бібліотеки, і самим  автором. Відповідаючи на численні запитання, Роман Степанович познайомив присутніх з своєю біографією, творчими планами, цитував рядки улюблених творів, які найбільше припали до душі юним читачам.

На згадку про зустріч з письменником рідного краю Романом Степановичем Демчуком, юні читачі отримали індивідуальні віршовані вітання, бо кожна книжечка була підписана автором у своєму неповторному віршованому стилі.

Поезії Романа Демчука мають пізнавально – виховний характер. Вони не лише відкривають для маленьких читачів таємниці світу тварин, рослин і природніх явищ, а й змушують їх міркувати. І все читається легко, мелодійно та доступно, бо в казках Романа Демчука і мудрість народу не в’яне й цікавинок різних досить. Кожна казочка починається римованою приказкою, оповідь лине легко й невимушено, приводячи маленьких мрійників до щасливого фіналу мудрого й повчального.

Дуже важливо, які книжечки в дитинстві ми читаємо, що беремо собі в душу, як формується дитяча особистість. Бо так хочеться, щоб душі дитячі були світлими й добрими.

Бібліотекар МШВ № 1 Дубровицької ЦСПШБ  Пляшко Валентина Оверківна.

{jcomments on}