Статистика2 квітня - Міжнародний день дитячої книги Друк e-mail

altПочинаючи з 1967 р., за рішенням Міжнародної ради дитячої книги, в день народження видатного датського письменника – казкаря Ганса Крістіана Андерсена – 2 квітня світ відзначає Міжнародний день дитячої книги з метою: підкреслити важливу роль дитячої книги у формуванні  характеру дитини, пропагувати любов і повагу до книги , привернути увагу до дитячих книг. Дитячі книги вбирають у себе дивовижний, невичерпний, чарівний світ, який дитина відкриває для себе саме завдяки книжці. Просто треба взяти в руки Книгу і … опинитися в цьому світі…

Великий казкар Г.К.Андерсен народився 2 квітня 1805 р. у Данії в невеликому провінційному містечку Однесе в сім’і чоботаря і пралі. У нього були саморобні іграшки, ляльковий картонний театр і купа старих театральних афіш. Ганс виріс і став письменником. Серед творів Ганса Крістіана Андерсена - романи, повісті, п’єси, оповідання, новели, нариси, вірші, більше 400 казок. Він прославився своїми казками: «Гидке каченя», «Кресало», «Дюймовочка», «Принцеса на горошині» , «Стійкий олов’яний солдатик», «Нове вбрання короля», «Свинопас», «Снігова королева», «Русалонька», «Оле – Лукойє» і багатьма іншими. Вірші письменника були покладені на музику: романси писали Шуман і Мендельсон. У Росії казки Андерсена вперше були видані в 1844 році ( «Бронзовий кабан» ), в 1894 – 1895 роках було видано перше зібрання творів Андерсена в 4 – х томах. «Казка – це те золото, що блищить вогником в дитячих оченятах» - сказав Г.К.Андерсен.

Свято дитячої книги збирає справжніх шанувальників літератури. 2 квітня 2013 року  в приміщенні бібліотеки МШВ № 1 бібліотекарем Пляшко В.О.   з учнями 3 – б касу  ( вчитель початкових класів ЗОШ № 1 Дука Т.Г.) в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання «Читати – це круто !» був проведений бібліотечний урок на тему «Подорож у країну казок Г.К.Андерсена». Учні переглянули підготовлену презентацію про життєвий  і творчий шлях казкаря, відповідали на питання вікторини за казками Ганса Крістіана: «Впізнай казку», «Портрет героїв», «Бюро знахідок», «Зоряна година», переглянули мутфільм  за мотивами казки Г.К.Андерсена «Гидке качення» і отримали  домашнє завдання - написати твір – роздум на тему: «Мудрість казок Андерсена» , в якому необхідно свою думку підтвердити цитатами з казки.


{jcomments on}