Зустріч з поетесою Лідією Шевело Друк e-mail

alt16 вересня 2013 року в приміщенні Дубровицької ЗОШ № 1 відбулася зустріч учнів 9-11 класів, вчителів української мови і літератури з поетесою, кандидатом педагогічних наук, доцентом, етнографом, літературознавцем, лауреатом літературної премії « Гілка Золотого каштана» 2002 р., Огієнківської  премії в галузі громадської, політичної та духовної діяльності 2008 р. та Міжнародної літературно – мистецької премії « Кредо Івана Франка» 20012 р., членом Національної спілки журналістів України та Вченої ради і ректорату Малої академії літератури і журналістики 20013 р. Лідією Сергією Шевело ( Худаш Л.С.)

З розповіді ведучого Миколи Миколайовича Адамчука  учні дізналися багато цікавого з життя і творчості нашої землячки, поетеси Лідії Шевело, яка народилася в м. Дубровиця і навчалася в ЗОШ № 1, проживає в м. Львів

Цікаво і змістовно проходила зустріч. Учні  Ососкало Г., Попенко А., Ковташ А., Яцковець О., Веленець В., Бовгиря О., Шмідт А., Бовгиря М., Шмідт В. декламували вірші, спілкувалися з Л.Шевело.

З великою любов’ю і глибиною почуттів прочитала для присутніх свої вірші сама поетеса. Чільне місце в її творчості займають вірші, присвячені рідному місту Дубровиця, Поліссю, які осяяні любов’ю до своєї Батьківщини, до рідної землі, до мови і високому патріотизмі.

В бібліотеку МШВ № 1 Лідія Шевело передала частину свого творчого доробку, поетичні збірки:

Вибране. 3 – й том, в який увійшли вибрані вірші з поетичних збірок «Радість і біль» ( 2007 ), « Різнобарвність» ( 2001 ), «Незабутнє» ( 2012 );

«Злободенне» ( 2013 ) – це чотирнадцята поетична збірка Л.Шевело ( Худаш Л.С.).

У перший розділ збірки « Злободенне» увійшли вірші, де вона відтворює сьогодення й дає йому оцінку, захищає українську мову, культуру, присвячує свої вірші знаним особистостям.

{jcomments on}

У другому розділі – інтимна лірика, що не друкувалася в попередніх збірках, збережена в архіві поетеси з молодих років.

Читачі бібліотеки МШВ № 1 Дубровицької ЦСПШБ , прихильники творчості Лідії Шевело ( Худаш Л.С. ) висловлюють глибоку подяку за краєзнавчу літературу, яку поетеса передала нашій бібліотеці в дарунок.