Ти в моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш Друк e-mail

І знов прийшла Шевченкова весна. Щорічно, у цю весняну пору, 9 березня, починає Україна день новий із Шевченковим іменем.

Тарас Шевченко, геній українського народу, є однією з тих особистостей, що зробили український народ відомим. Це людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Шевченка називають пророком, так як багато з того, про що він писав у своїх творах, збулося, і вони не втратили своєї актуальності. Іноді навіть здається, що писав він більше не для своїх несвідомих сучасників, а для сьогодення; прагнув від чогось застерегти, щось порадити, направити на путь істинну правнуків своїх.

Навесні, коли тануть сніги
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги,
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

Його поезії вражають як гострим реалізмом, так і майстерністю слова та рими. У них він зображує страждання народу, його прагнення до волі, возвеличує людські моральні цінності. Всі думки його, вся любов його були присвячені людям, боротьбі за їх визволення і щастя. Для українців Тарас Шевченко – символ чесності, правди і безстрашності. Шевченко - це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу! Він – гордість України.

В рамках святкування 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, в ошатно-прикрашеній вишитими рушниками світлиці Дубровицької ЗОШ I-III ступенів № 1, з учнями 10-11 класів проведено свято «Ти у моєму серці, Україно, думою Шевченка гомониш». Метою заходу було торкнутися серцем Шевченківських творів, пройнятися їх духом, виховання в учнів любові і шани до геніального сина України.

Свято проходило в спокійній і теплій атмосфері. Наше свято – це скромна квітка у розкішний вінок пам’яті і слави Т.Г. Шевченка. З виступів вчителя української мови і літератури ЗОШ I-III ступенів № 1 Іванів Галини Миколаївни та ведучих Шмідт Ангеліни і Тіткова Григорія присутні дізналися багато цікавого про нелегкий життєвий і творчий шлях великого Кобзаря, про його безмежну любов до України та її народу. Поет залишив священні заповіти:

Свою Україну любіть,
За неї Господа моліть.

Присутні були зачаровані високим рівнем декламації поезії Т.Шевченка і про нього. Із задоволенням учні переглянули відеопрезентації про цікаві факти з життя поета.  На святі прозвучали пісні на слова Т.Шевченка «Зоре, моя вечірняя», «Думи, мої думи», «Не тополю високую» у виконанні учениць 7 класу Котяш Оксани і Бовгирі Мирослави.

Минуло багато років від дня народження Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні його слово живе між нами. Кожне слово Тараса Григоровича Шевченка, ніби із сьогоднішнього дня. Читайте його твори. Вони допоможуть осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості.

І став для нас Шевченко заповітом,
Безсмертним, як саме людське життя.
Ми будем славить перед цілим світом
Живе й святе Шевченківське ім’я!

Шевченко з нами. Він був. Він є. Він вічно буде, допоки Україна і Земля!

Бібліотекар МШВ № 1 Дубровицької ЦСПШБ Пляшко В.О.