Лідія Сергіївна Шевело - берегиня отчої землі Друк e-mail

ЛІДІЯ СЕРГІЇВНА ШЕВЕЛО - поетеса, кандидат педагогічних наук, доцент, етнограф, літературознавець, лауреат літературної премії « Гілка Золотого каштана» 2002 р., Огієнківської  премії в галузі громадської, політичної та духовної діяльності 2008 р. та Міжнародної літературно – мистецької премії « Кредо Івана Франка» 20012 р., член Національної спілки журналістів України та Вченої ради і ректорату Малої академії літератури і журналістики 20013 р.

Біографія Л.С. Шевело Лідія Сергіївна Шевело народилася 15 лютого   1927 році  у нашому мальовничому містечку   Дубровиця  в сім’ї простих хліборобів. Батько Шевело Сергій Семенович, як на той час, був освіченим  (закінчив з відзнакою двокласне училище), знав історію України княжої доби. Його донька кожне слово сприймала душею і зберегла в пам’яті на все життя. Сергій Семенович був добрий сім’янин, як і його дружина Марія Микитівна. Мати була надзвичайно працьовитою, співучою (знала багато народних пісень).

У шість років Ліда вступила до семирічної польської школи ( українських не було ). Після возз’єднання Західної України з УРСР у складі СРСР дівчина успішно навчалася в середній школі. Пізніше поступила на підготовчі курси Київського педінституту, які успішно закінчила і вступила на філологічний факультет цього інституту. У 1948 році Лідія Шевело вийшла заміж за студента цього ж інституту Худаша Михайла Лукича. Після закінчення вузу,  Л.Шевело навчалася в аспірантурі Київського науково – дослідного інституту педагогіки. У 1955 році Лідія Сергіївна повертається до Львова. Працює старшим викладачем кафедри укр літератури Львівського університету ім. І.Франка, а з 1964-го по 1973-ій рік – доцент кафедри педагогіки і психології цього університету. Участь у науково – етнографічних експедиціях на території всієї України сприяла поетичній творчості Лідії Шевело.

{jcomments on}