«Брати Грімм- німецькі вчені, казкарі, мовознавці» Друк e-mail

24 лютого 2016 року в бібліотеці МШВ № 1 з учнями 3-го класу ЗОШ № 1 був проведений урок позакласного читання на тему: «Брати Грімм- німецькі вчені, казкарі, мовознавці»( до 230 років від дня народження Вільгельма Грімма, німецького філолога, збирача і видавця казок).На якийсь час наша бібліотека стала маленьким кінозалом, де учні з цікавістю переглянули слайд-презентації  і відео-ролик про життя і творчість братів Грімм, слухали  відео-казки «Гензель і Гретель» та  «Бременські музиканти».  Велике задоволення отримали учні від  перегляду відео-фільму , побудованого за мотивами казки братів Грімм «Спляча красуня».

Для самостійного читання  дітям були запропоновані твори німецьких казкарів.У німецькій літературі багато славних імен казкарів, але два з них — Якоб і Вільгельм Грімм — осяяні особливим ореолом чарівності. Майже два століття тому вони видали три томи зібраних казок.Брати Грімм належать до числа великих братських пар ХІХ століття. Їх особливо відрізняє спільність як у житті, так і в творчості, яка продовжувалася з дитячих років і аж до самої смерті. Серед народу ж вони залишаться незабутніми завдяки своїм і до сьогодні загальнодоступним, цінним в цілому світі «Казкам братів Грімм».

Цікаві факти:

***

Загальна кількість казок написаних братами Грімм досягає числа 200. Батьківщиною німецької «Червоної Шапочки» є місто Швальм. Саме тут брати Грімм записали цю казку. В місті Швальм є пам’ятник Червоній Шапочці та Сірому Вовку. А іще тут є дуже цікава традиція: всі дівчата на свята носять червоні шапочки, а юнки - маски вовків.

***

В центрі Германії між містами Касселем та Геттінгеном знаходиться ліс Рейнхорд. В цьому лісі знаходиться замок Забабург, який був збудований ще в 1334 р. Саме тут брати Грімм записали казку «Спляча красня». Сьогодні тут знаходиться  театр, отель та церкова, де можуть повінчатися закохані. Весною та влітку гостей замку зустрічають герої казки – Спляча красня та Принц. А навколо замку росте справжня колюча шипшина!

***

На півночі Германії в місті Бремен є пам’ятник чотирьом героям казки «Бременські музиканти», збудований з бронзи у 1953 році. Також цим героям встановлені пам’ятники в містах Сочі, Рига, Відуклє.