Афганістан болить в моїй душі Друк e-mail

День 15 лютого позначений у календарі як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Але він особливий  і тим, що саме цього дня для нас закінчилася та невиправдана жорстока війна. Цей день приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. Афганська війна тривала з 25 грудня 1978 до 15 лютого 1989 року, тобто майже 10довгих  років.

Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наш співвітчизник, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник, 189 уроженців та жителів Дубровицького району були направлені на цю війну.Усі вони виконували військовий обов'язок, ставши засобом реалізації чужої політичної авантюри, яку розв'язали керівники колишнього СРСР.15 лютого 2017 року виповнюється 28 років від дня  виведення радянських війск з Афганістану. Щорічно ми віддаємо данину пам'яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свої обов'язки. Біля їхніх могил лунають промови, звучать клятви, молитви. Майже в кожному українському місті і селі встановлені їм пам'ятники, пам'ятні знаки, у храмах служать по них панахиди.Дев’ять юнаків з нашого району:  Котяш Петро Лукашович(с. Залужжя), Борщ Василь Андрійович (с. Орв’яниця), Коєта Михайло Васильвич (с. Бережки), Камінський Віталій Георгійович (м. Дубровиця), Ютовець Микола Леонідович (с. Нивецьк), Остемчук Василь Миколайович (с. Рудня), Пігаль Михайло Олександрович (с. Удрицьк), Хмарук Віталій Семенович (с. Тумень), Скарженець Павло Олександрович (с. Людинь) повернулися з афганської війни у «чорних тюльпанах» - навіки молодими, посмертно нагороджені бойовими медалями та орденами. Вони могли стати будівельниками чи хліборобами, вчителями чи лікарями, могли би посадити не одне дерево, збудувати дім, народити дітей й доглянути у старості батьків... Могли би продовжити довге й щасливн життя, якби не загинули у неповні двадцять на далекій і чужій війні.В бібліотеці МШВ № 1 з учнями Дубровицької ЗОШ I– IIIст. № 1  2  - А класу (класовод Буткевич Л. Р.) і 4 – А класу (класовод Адамчук Г. П.) проведена  година пам’яті  до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших країн. Зачаївши подих , слухали школярі розповідь про афганську війну і її трагічні наслідки, переглянули виставку – пам’ять про  загиблих воїнів з нашого району  «Цей одвічний біль Афганістану»,  дивилися відеофільм «Афганістан болить в моїй душі». Наш обов’язок пам’ятати поіменно всіх полеглих учасників бойових дій на території інших держав, шанувати всіх живих,  хто повернувся із вогняних доріг.