Коротка історична довідка. Мета, завдання, основні напрямки діяльності

Повна назва бібліотеки:Міський шкільний відділ № 1 Дубровицької ЦСПШБ
Адреса, індекс : 34100. м. Дубровиця, вул. Воробинська, 150
Контактні телефони : роб. – (03658) 20233. моб. – (067)2435644
Бібліотекар : Пляшко Валентина Оверківна

У 1948 році в ЗОШ № 1 запрацювала бібліотека. Хочеться віддати шану і повагу тим, хто стояв біля витоків бібліотечної справи, хто на різних етапах її розвитку самовіддано беріг і примножував скарби знань і передавав їх людям, для кого рідна книгозбірня стала змістом їхнього життя. Це Єфремова Зінаїда Петрівна, Ткаченко Галина Л., Токова Марія Захарівна, Плотко Уляна, Гладка Віра Іванівна, Федорчук Антоніна Василівна, Савицька Лідія Порфиріївна. .Значний внесок у розвиток бібліотечної справи внесла бібліотекар школи Дубінець Зінаїда Тихонівна. Зіна Тихонівна  працювала в бібліотеці школи 21 рік

З 7. 07. 1980 по 11. 09. 2001 року) і завжди була у великій пошані колег по роботі.

З 27. 09. 2000 року бібліотекарем школи працює Пляшко Валентина Оверківна. В цей час бібліотеку було перенесено із аварійного дерев’яного приміщення, яке знаходилося окремо на території школи в цегляне приміщення – навчальний корпус для учнів початкових класів ( хутір ).

В 2002 році згідно розпорядження обласної державної адміністрації  від 22. 07. 2002 року № 431 « Про реорганізацію бібліотечної мережі області», з метою удосконалення системи інформаційного забезпечення населення району, раціонального використання бюджетних коштів здійснено реорганізацію системи бібліотечного обслуговування населення, шляхом об’єднання  публічних і шкільних бібліотек в єдину централізовану систему публічно – шкільних бібліотек з підпорядкуванням відділу культури. Бібліотека ЗОШ № 1 змінила назву на міський шкільний відділ № 1 Дубровицької ЦСПШБ.

Нині бібліотека МШВ № 1 – осередок інформаційної, бібліографічної та виховної роботи з дітьми.

Свою діяльність бібліотека спрямовує на :

1. інформаційне забезпечення навчально – виховного процесу ;
  2. популяризацію книг серед читачів ;
  3. виховання культури читання ;
  4. формування світогляду читачів ;
  5. виховання патріотизму, любові до рідної мови, до народних традицій ;
  6. допомогу кожному читачу в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів