Організація обслуговування читачів

Значну допомогу в задоволенні запитів користувачів бібліотеки надає створений у бібліотеці фонд тематичних папок, добірок матеріалів із різних галузей, а також папок, присвячених відомим діячам держави, історичним постатям, літераторам, діячам мистецтва науки і культури, папки на допомогу вчителям у навчально – виховній роботі, батькам із сімейного виховання тощо.

Це  такі тематичні папки :
« Рідна мово, ти ніжний цвіт»
« Національна символіка України»
« Обряди і звичаї українського народу»
« Діти та їх права»
« Люба ненько, моя»
« Дзвони Чорнобиля»
« Країна Закону, Права, Моралі»
« Світ професій»
« День слави і пам’яті  - свято Перемоги»
« Історична тематика»
« Вінок шани Кобзареві»
« Наша Леся»
« Живи, книго!»
« Книга. Бібліотека. Читач»
« Абетка безпеки від бібліотеки»
« ЗНО – 2011»
« Малечі про знайомі речі»
« Бібліотека інформує»
« Поради до часу»

Книжковий фонд у бібліотеці розставлений із дотриманням принципу диференційності,  відповідно до вікових груп. Розстановка для учнів початкових класів переважно тематична : « Скарбничка чарівних казок», « Про все на світі в дитячих енциклопедіях»,  «Дивосвіт природи», про друзів наших менших», « Пригоди», « Моя країна Україна». Оформлені стенди і тематичні полички : « У гостях нова книга», « Живи, книго !», « Люби і знай свій рідний край», « Подаровані книги», « Правові знання – учням», « Народний календар», « Письменники Рівненщини дітям». Для середнього та старшого віку – розстанова фондів за галузями знань. Газети і журнали зберігаються в читальному залі. Фонд підручників відокремлений від основного фонду і розставлений за класами.

Постійне вивчення фонду, періодичні його перевірки – обов’язкова умова покращення складу фонду.

altaltalt

Проведення масових заходів бібліотека спрямовувала до відзначення знаменних і пам’ятних дат із життя суспільства, ювілейних дат письменників і поетів, реалізації державних, обласних програм, районної програми національного виховання учнівської молоді Дубровиччини.

altВ бібліотеці шкільного відділу № 1  протягом 2010 року проводився цілий комплекс виховних заходів з метою посилення ролі книги в навчально – виховному процесі, збереження навчальної, художньої, науково – популярної і довідкової літератури, виховання у підростаючого покоління любові до книги, поваги до традицій і звичаїв українського народу.

Проводилися : Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги, Шевченківські дні, День знань, Всеукраїнський день бібліотек, Вересневі зустрічі, акція « Живи, книго !» проводилася під назвою « Під українським небокраєм книгу люблять і читають», Тиждень правових знань «Правові знання учням».

Проведено такі масові виховні заходи :

читацька конференція : «Конвенція ООН про права дитини» (з учнями 10 класу);

літературно - тематичні вечори, свята : «Країна казкова – країна книжкова» (посвята у читачі) -  2 клас, «Пам'ять подвигу» (спільно з районною бібліотекою для дітей) -  9 клас,  «Бібліотека – наша сутність і душі криниця» (спільно з районною бібліотекою для дітей) -  9 клас, «Слово про вчителя» -  5 -11 клас.

конкурси : «Найкращий читач України 2009 – 2010 року» ( перший етап ) – 6 – 7 клас, «Сторінками поезії Т.Г.Шевченка» - 5 – 11 клас, « Найкращий читач України 2009 – 2010 року ( другий етап ) – 6 – 7 клас,  «Твори Т.Г.Шевченка в малюнках»  -  4 клас;

вікторина : «А ну, який з тебе козак ?»  - 8 клас;

бібліотечні уроки : «Шлях до книги – від стародавніх часів до наших днів» (семінар учителів початкових класів) «Умій берегти книгу», «Вибір літератури за тематикою»,  «Скільки коштують державні підручники», «Т.Г.Шевченко в ріднім краї», «Світ казки», «Моя Дубровиця», «Книга – міст у світ знань», «Мова моєї Вкраїни -  свята», «З чого складається книга ?», «Аналіз читацьких формулярів. Найактивніший читач класу», «Година книголюба»,  «Літературними стежками письменника» ;

бібліотечно – бібліографічні огляди : « І все перекреслив урановий атом», «І книги боролися…», «Все про ЗНО 2010», «Шляхами партизанської слави», «Письменники Рівненщини – дітям», «Сім чудес Рівненщини»;
виховна година : «Вертайсь, рідна мово, у серце народу» - 7 клас ;

інформування, повідомлення : «Душа природи чуйна і ласкава» ( до дня Довкілля ),  «Дитина та її права», «Т.Г.Шевченко – поет, письменник, художник»; «Ти вічний біль – Афганістан»;

година пам’яті : «Пам'ять подвигу» (урок пам’яті, присвячений 65 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні) – 11 клас;

усний журнал : «Т.Г.Шевченко – великий син українського народу» - 4 клас ;

бесіди : «Твій друг – книга», «Шануй батька й неньку» (до Міжнародного дня Родини),
«Подорож в країну Прав дитини», «Золоті ключі Покрови», «Компас в книжковому морі», «Історія народних свят і традицій», індивідуальні бесіди;

книжкові виставки і полиці : «Зимонька завзята, принесла нам свята», «Соборність України : за Україну, за її волю», «Уроки історії : Крути», « Національно – визвольна війна під проводом Б. Хмельницького», «Лесин дивосвіт», «Гучна, ясна іде весна»,  «Посміхаємось, сміємося, регочемо» (до Дня сміху ), «Великодні дзвони», «В долонях Всесвіту – Земля» (до Всесвітнього дня Землі ), «Чорнобиль – гіркий біль» (виставка плакатів ), «Із книжок про війну, про бої ми читали», «Професія – мій вибір»,  «Подорожуючи сторінками творів» (до ювілеїв відомих письменників і поетів ), «Свята і традиції українського народу» (до знаменних і пам’ятних дат).

altalt